• ins
  • linkedin
  • facebook
  • youtube

Οι τελικοί της Κίνας Volvo International Golf Challenge (σεζόν 2020) τελείωσαν τέλεια

Στις 17 Μαρτίου, ο τελικός γύρος της Volvo International Golf Challenge China (σεζόν 2020) (εφεξής «Τελικοί της Κίνας») έληξε στο Sanya Luhuitou Golf Club. Ο Song Yuxuan από το Πεκίνο ήρθε στο προσκήνιο, παραδίδοντας 78 στον τελικό γύρο και 154 στους δύο γύρους, κερδίζοντας το πρωτάθλημα με ένα χτύπημα. Ο Wei Xinqi και ο Ding Yiwen κέρδισαν τον δεύτερο και τον τρίτο επιλαχόντα συνολικά με συνολικό σκορ 155 και 156 αντίστοιχα. Αυτοί οι τρεις παίκτες έχουν προκριθεί στον επαγγελματικό ερασιτεχνικό αγώνα Volvo China Open του 2021 και θα έχουν την ευκαιρία να ανταγωνιστούν με επαγγελματίες παίκτες.

Το Volvo International Golf Challenge είναι ένα από τα πιο σημαντικά γεγονότα γκολφ της Volvo. Από την κυκλοφορία του το 1988, η εκδήλωση έγινε δεκτή από τους ιδιοκτήτες και τους επισκέπτες της Volvo. Μέχρι στιγμής, σχεδόν 1 εκατομμύριο ερασιτέχνες παίκτες έχουν επιδείξει το στυλ τους στην εκδήλωση. Προωθώντας την προώθηση και τη διάδοση του γκολφ, ενός υγιούς και κομψού αθλητισμού, η εκδήλωση ερμηνεύει πλήρως τον σκανδιναβικό χαρούμενο τρόπο ζωής που υποστηρίζει η Volvo.

Στον τελικό γύρο, ο Song Yuxuan, ο οποίος ήταν δεμένος για τρίτο στον πρώτο γύρο, έπιασε το πρώτο του birdie στη 10η τρύπα και έσπευσε στην κορυφή του leaderboard. Στη συνέχεια, έπιασε το δεύτερο birdie στην 13η τρύπα και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι τότε, κερδίζοντας τελικά το πρωτάθλημα με ένα πλεονέκτημα. Μετά το παιχνίδι, ο Song Yuxuan είπε: «Η σημερινή απόδοση δεν ήταν ιδιαίτερα ιδανική, αλλά ποτέ δεν τα παρατήρησα. Πριν έρθω στη Sanya, ο οδηγός μου έσπασε και έπρεπε να δανειστεί προσωρινά έναν τρίτο οδηγό από έναν φίλο. Η ποιότητα της έναρξης δεν ήταν υψηλή. Ευτυχώς, η απόδοση μου ήταν σταθερή στις τελευταίες τρύπες και δεν έχασα την ευκαιρία πουλιών, η οποία εξασφάλισε τη νίκη. "

Ο Song Yuxuan είναι γεμάτος προσδοκίες για τον επαγγελματικό ερασιτεχνικό αγώνα Volvo China Open του 2021. Είπε: «Θέλω να είμαι στην ίδια ομάδα με τον περασμένο πρωταθλητή Volvo China Open Zhang Huilin. Η σύντομη βολή του και το putt είναι πολύ καλά. Έχω λάβει τα στοιχεία επικοινωνίας του Zhang Huilin στην πρόκληση του επαγγελματία παίκτη χθες. Ελπίζω να μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του φέτος. Είχα περισσότερες ανταλλαγές μαζί του στο Volvo China Open. "

Με την ανακοίνωση του συνολικού πρωταθλήματος, τη δεύτερη και τρίτη θέση αγωνίας, το βραβείο μακρύτερης απόστασης και το κοντινότερο βραβείο σημαίας αυτού του τελικού της Κίνας ανήκουν επίσης στους αντίστοιχους ιδιοκτήτες τους. Μεταξύ αυτών, οι νικητές του βραβείου μεγαλύτερης απόστασης είναι οι Cao Hao (άνδρες) και Zhao Jingran (γυναίκα), ενώ οι πρόσφατοι νικητές του βραβείου σημαίας είναι οι Yang Zhengxin (άνδρες) και Peng Yefang (γυναίκα). Οι φετινοί τελικοί της Κίνας έθεσαν επίσης ένα βραβείο hole-in-one. Το βραβείο ήταν ένα ολοκαίνουργιο Volvo XC60, αλλά δυστυχώς, κανείς δεν κέρδισε το βραβείο hole-in-one.

Εκείνο το βράδυ, η οργανωτική επιτροπή πραγματοποίησε ένα μεγάλο δείπνο στο InterContinental Sanya Resort. Οι διαγωνιζόμενοι, οι ηγέτες και οι καλεσμένοι παρευρέθηκαν στην εκδήλωση με πλήρη φόρμα. Αυτό το διεθνώς φημισμένο ερασιτεχνικό γεγονός τελείωσε τέλεια στο πολυπόθητο κύπελλο. Στο μέλλον, η Volvo Cars θα ακολουθήσει την έννοια του «σεβασμού των ανθρώπων» και δεν θα καταβάλει καμία προσπάθεια για την ενίσχυση της στενής επικοινωνίας μεταξύ της μάρκας και των ιδιοκτητών αυτοκινήτων και για τη δημιουργία μιας βαθιάς και ισχυρής αμοιβαίας εμπιστοσύνης και φιλίας.

(Αυτό το άρθρο προέρχεται από τον επίσημο ιστότοπο της Ένωσης Γκολφ της Κίνας και ανήκει στον αρχικό συγγραφέα.)

Ώρα δημοσίευσης: Μαρ-19-2021